Як підготуватися до тривалих вимкнень світла — 9 кроків

Вимкнення світла — це справжнє випробування для жителів сучасних міст. Проблема може не обмежуватися відсутністю електроенергії. В квартирах може не бути води і тепла, а це тягне за собою ряд інших випробувань. Тому, щоб під час блекауту не перетворитися в безпомічне кошеня, потрібно добре до нього підготуватися. Можливо, критична ситуація ніколи не прийде, але готовим до неї потрібно бути завжди.

Що потрібно зробити

Якщо ви проживаєте в приватному секторі, то пережити блекаут вам буде простіше. Достатньо придбати хороший бензиновий генератор і як мінімум половина проблем вже буде вирішена. А от жителям багатоквартирних будинків набагато важче, адже генератор в квартирі не поставиш. Можна придбати хорошу зарядну станцію, але це також не стане панацеєю. По-перше, зарядна станція коштує в кілька разів дорожче у порівнянні з генератором. По-друге, ємності її батареї не вистачить, щоб забезпечити енергією всю потрібну техніку впродовж кількох днів.

Тим не менше, не варто опускати руки. Потрібно зробити все необхідне, щоб максимально підготуватися до цієї ситуації. Наступні кроки допоможуть вам в цьому:

  1. Підготуйте запас їжі, яка не псується з часом. Це можуть бути різноманітні консерви, печиво, снеки та ін. Також можна придбати продукти, які потрібно зберігати в холодному середовищі. Як мінімум до весни її можна буде тримати на балконі.
  2. Підготуйте воду для споживання і використання в санітарних цілях. Запасу вам повинно вистачити мінімум на 3 доби.
  3. Закупіть ліки для кожного члена сім’ї. Вибирайте їх за індивідуальними потребами. Придбайте на всякий випадок знеболювальні, протизастудні, засоби від болю в животі тощо.
  4. Подбайте про освітлення — купіть ліхтарі та енергоефективні лампи.
  5. Щоб можна було використовувати wi-fi без світла, придбайте спеціальний перехідник від роутера до повербанка.
  6. У випадку перебоїв мобільного зв’язку ви повинні вміти користуватися національним роумінгом. Подивіться, як це робити в інтернеті або проконсультуйтесь у мобільного оператора.
  7. Підготуйте свою оселю до тривалої відсутності тепла. Постеліть килими на підлогу, закрийте зайві кімнати і не користуйтеся ними, подбайте про утеплення вікон. Купіть термобілизну для кожного члена сім’ї.
  8. Приготуйте відповідний одяг для переміщення містом вночі. Придбайте недорогі індивідуальні ліхтарики.
  9. Придбайте повербанк, щоб мати запас енергії для гаджетів (смартфони, планшети, навушники тощо). Також хорошим варіантом буде сонячна панель, оскільки вона генерує електричний струм з сонячної енергії. Тому, навіть якщо світла не буде тривалий час, без заряду смартфон точно не залишиться.

Також рекомендуємо подумати, як ви будете розважатися під час блекауту. Попри всі проблеми він дає ще й переваги. Під час нього ви зможете весело та з користю проводити час зі своїми рідними.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here